ING Hubs Poland

Model Developer - Trading Risk Specjalista

Parametry oferty
praca hybrydowa
Warszawa, mazowieckie (Polska)
Zajęcza 4
mid

Wymagane

Python
C++

Twój zakres obowiązków

  • Rozwój i dokumentacja modeli ryzyka rynkowego (trading book) oraz korekt wyceny
  • Przygotowanie analiz ilościowych i raportów technicznych
  • Rozwój i utrzymanie prototypów modeli oraz bibliotek numerycznych
  • Standaryzacja metodyk

Nasze wymagania

  • Posiadasz wykształcenie wyższe (MSc, PhD) w dyscyplinie ilościowej (matematyka finansowa, ekonometria, fizyka),
  • Posiadasz wiedzę nt. modeli ryzyka finansowego (Value at Risk, Risks not in Model itp.),
  • Znane Ci są najistotniejsze zmiany w/z funkcjonowania rynku oraz wymogi regulacyjne (np. CRR, FRTB, wycena ostrożnościowa, reforma IBOR),
  • Masz doświadczenie w programowaniu w językach C++ lub Python,
  • Masz wysokie zdolności komunikacyjne i biegle posługujesz się językiem angielskim,
  • Masz konstruktywną i proaktywną postawę i dobrze funkcjonujesz w pracy zespołowej,
  • Masz conajmniej 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Potrafisz identyfikować problemy, analizować kluczowe informacje i nawiązywać kontakty w celu znalezienia odpowiednich rozwiązań,
  • Wykonujesz zadania i osiągasz wyniki w sposób wydajny, terminowy i wysokiej jakości, z naciskiem na realizację i dostarczanie celów i wskaźników KPI.

    Mile widziane

  • Znajomość systemów wyceny np. Murex, Sophis, Summit,
  • Certyfikat CQF / FRM,
  • Doświadczenie w podobnej roli i znajomość wyceny instrumentów pochodnych,
  • Znajomość metod numerycznych i rachunku stochastycznego,
  • CV w języku angielskim,
  • Rachunek Ito,
  • Znajomość stochastycznych równań różniczkowych,
  • Zamiany miary,
  • Metody numeryczne,
  • Znajomość wymogów regulacyjnych dotyczących ryzyka księgi handlowej (FRTB, RNIME, AVA).

Informacje o Zespole:

Zespół Trading Risk jest międzynarodowym zespołem wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Naszą domeną są modele wyceny, ryzyka rynkowego oraz kredytowego kontrahenta stosowane dla instrumentów i portfeli księgi handlowej. Zajmujemy się 1) rozwojem metodyk oraz wdrażaniem usprawnień i korekt modeli księgi handlowej np. metodyka RNIME, scenariusze VaR, IRC, modele ryzyka kredytowego kontrahenta obejmujących szereg klas aktywów; 2) rozwojem metodyk obliczeniowych wykorzystywanych na potrzeby wyznacza korekt wyceny w celu uwzględniających ryzyko modelu oraz 3) wsparciem dla menadżerów ryzyka oraz traderów w kontekście modelowania rynków finansowych. Stanowimy część departamentu Ryzyka Finansowego / Rozwoju Modeli obejmującego ekspertów z zakresu ryzyka rynkowego księgi handlowej, ryzyka rynkowego księgi bankowej, ryzyka kredytowego. Oferujemy możliwość rozwoju w zakresie modelowania oraz kompetencji programistycznych w dynamicznym międzynarodowym środowisku.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • spotkania integracyjne
  • siłownia w biurze
  • gry wideo w pracy
  • parking dla pracowników
  • strefa relaksu

Tak się u nas pracuje

Klikając w przycisk „Aplikuj” potwierdzasz, że zapoznałeś(-łaś) się i akceptujesz Regulamin serwisu.

Grupa Pracuj S.A. jest administratorem Twoich danych m.in. dla celów świadczenia Ci usług w the:protocol oraz w celach analitycznych i marketingowych. Jeżeli masz pytania lub chcesz skorzystać ze swoich praw (dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, sprzeciwu lub skargi do PUODO), skontaktuj się z nami: [email protected] lub z naszym inspektorem ochrony danych: [email protected]. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 1 roku. Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz: https://ingtechpoland.com/assets/files/Informacja_dla_kandydatow.pdf